Gullkonfirmanter i Holter kirke
Søndag 21. november var det invitert til å feire de 25 som ble konfirmert i Holter kirke 1960.
Det var påmeldt 18 konfirmanter. Totalt i kullet var det 25 stykker, to er døde.
.jpg)
Foran fra v.: Wenche Marit Ingeborg Moe Næss, Åse Marie Gjeisklid (Myrhaug), Anne Karine Kolby,
Eva Lillian Knai (Langerud), Aina Øverby (Gulliksen)
Bak fra v.: Svend Karlsen, Hans Herman Ringnes, Asbjørn Eik, Tore Martin Fevik, Vidar Bekkevar,
Egil Henning Gulliksen, Ola Øverby, Hans Sigmund Granlind, Tor Ødegård, Bjørn Halvorsen og Bjørn Frank Ludvigsen.
Presten er Ragnvald Seierstad.
Forventningsfulle møtte de opp – og selv om mange bor i Holter og sikkert møtes på butikken av og til
– så er det helt spesielt – dette å treffe igjen de en er konfirmert sammen med – i kirken.
Det var vikarprest Ragnvald Seierstad som forrettet denne søndagen.
.jpg)
Før gudstjenesten hadde han en ”pep talk” med konfirmantene. På slutten av gudstjenesten ble de ropt fram en etter en for ”overhøring”.
Denne inneholdt tre spørsmål og handlet om de husket forskjellig fra bibelhistorien. De svarte ”riktig” på alle spørsmålene med et klart og tydelig; JA.
Etter fotografering og kirkekaffe og litt prat med resten av menigheten dro de til Trugstad
Gård til middag og kaffe.
Con Vita-koret bidro med vakker sang med sin dirigent Kjetil Aamann og dette setter alltid en spiss på det hele.
.jpg)
Lille Oliver Storm Langedrag Østenby ble døpt denne siste søndagen i kirkeåret – en slags nyttårsaften – som presten sa.
.jpg)
Tre flinke konfirmanter var med og hjalp til med å tenne lys i lysgloben, helle vann i døpefonten og ta inn offerpengene.
.jpg)
Alt dette bidro til en fin ramme for alle i kirken som feiret, enten det å være gullkonfirmant, døpe barnet sitt – eller rett og slett bare være en del av menigheten.
23.11.2010
/Rig
Tilbake